Belize ‚No’ Challenge ODCINEK 1

Exploracja
PODZIEL SIĘ

Odcinek 1: Belize Challenge

Ale po co do Belize? Belize to inaczej Brytyjski Honduras, nieduże państewko na Południu od Mexyku, na wybrzeżu Karaibskim. Dżungla, luz, archipelag Wysepek na Morzu Karaibskim, waluta USD akceptowalna tak samo jak Belizyjski Dolar (1USD=2BD). Wszyscy mówią po Angielsku, ponieważ jest to jeden z urzędowych języków.

Ludność Belize to mieszanka luzaków z Południowego Mexyku, resztki Majów, oraz byłych niewolników z czasów okupacji Kolonii Brytyjskiej – jaką był ten obszar. Nie jest to bogaty kraj, ale ludzie są spokojni, uśmiechnięci, nigdzie się nie spieszą. Cały rok jest ciepło – ok 30 stopni.
Wysepki tego pięknego małego kraju są piękne, dziewicze, mało zamieszkane. Jednym z najbardziej znanych momentów Belize o jakich słyszałeś to tak zwany Blue Hole – okaz do nurkowania na Morzu Karaibskim.
W jaki sposób przejechać granicę Mexyku z Belize, zjechać nieco na południe do Belize City i dalej na mniejsze i większe wyspy Belize – to właśnie oglądasz na video powyżej, czyli 2h podróż autobusikiem z północy Belize, nieco na południe do Belize City, gdzie weźmiemy prom na wysepki. Autobus kosztuje ok 7 USD od osoby, a prom na wyspę ok 10 USD. Luz i vibe jaki mają wyspy Belize = bezcenny. Ceny jednak agresywnie rosną na przestrzeni ostatnich 4-5 lat.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ