Jak być szczęśliwym?

Video
PODZIEL SIĘ

Jak Być Szczęśliwym

A może, najpierw, nauczyć się Jak Być?
Kiedy nauczymy się podstaw, jak być ze sobą, jak żyć, wtedy możemy zająć się kreacją Szczęścia, czy też to szczęście przychodzi samo, naturalnie.
Zauważyłem również, kiedy szczęście przychodzi, a kiedy znika w życiu. Zauważyłem, że pozbywając się niekorzystnych wzorców myślowych, hejtów, dogmatów, ograniczeń, zmartwień dotyczących rzeczy na które i tak nie masz wpływu – wtedy zostajesz czysty Ty (i dużo łatwiej być szczęśliwym).

 

 

Jak wyrzucisz cały śmietnik, wzorce myślowe i sytuacje które na co dzień ciążą Tobie w głowie – to co wtedy zostaje? Jak pozbędziesz się wszystkich problemów w głowie, to co pozostaje? – Zostaje recepta jak być szczęśliwym, Zostajesz Ty, zostaje Twoja boska istota, pozostaje jakaś lekkość, jakieś szczęście.
Wtedy Twoje szczęście możesz zacząć szlifować, pracować nad nim, kreować, powiększać, mnożyć, testować, pytać o nie innych.

Gdzie inni szukają szczęścia

Generalnie jest jedna zasada która może pomóc w szukaniu Jak Być Szczęśliwym: Jak chcesz być w miejscu w którym są inni (a często mimo bogactwa materialnego, zdrowia i udanych związków, i tak przebywają w czarnej d.), jak chcesz być taki jak oni – to rób to co oni. Jak chcesz być gdzieś wyżej, to musisz zacząć robić coś innego niż Inni.
Zobacz gdzie inni szukają szczęścia: w kupowaniu nowych aut, w materialności, w wydarzeniach, w miłości, w związkach, w bardziej wzniosłych rzeczach (niektórzy nawet we wzniosłych celach, jak wyprawa do afryki żeby budować studnie). W skrócie, szczęścia szukają w tym co ich spotyka, a nie w tym kim są lub czym są.
Z reguły, część tych ‚życiowych misji’, pięknych celów życiowych, niezależnie czy jest to romantyczny związek, czy budowanie studni w afryce, czy zakładanie rodziny, czy materialne cele – część z tych rzeczy nie dzieje się jak planowaliśmy. I zobacz gdzie lądują Ci ludzie, gdzie My wtedy lądujemy? – ponownie w nieszczęściu (mimo tego że cele były szczytne prawda?).

Wyjdź z Pudełka

Na The Switch mówię o tym, jak wychodzić z ‚ludzkich’ dogmatów, ponieważ w przeciwnym razie zawsze będziesz nie-szczęśliwy.
Odnajdywanie szczęścia jest to jakiś proces zrozumienia, powrotu do siebie.
Jednocześnie, Nie mówię nie twierdzę, że związki i miłość, rodzina, czy super chaty i szybkie auta szczęścia nie dają. Jasne, to wszystko dużo sprawia mi frajdy, radości, szczęścia, ale nasz stosunek do tego wszystkiego może być zgoła inny.
Ja mówię, kreuj swoje szczęście, ćwicz. Ćwicz zadowolenie kiedy coś wychodzi (łatwo prawda?), praktykuj zadowolenie jak coś nie wychodzi, praktykuj kiedy biznes się wali lub ktoś umiera (niełatwo prawda? czy ktoś w ogóle to praktykuje na ziemi??).
Ja mówię wychodź z pudełka. W przeciwnym wypadku, jak będziesz się oglądał na wydarzenia w Twoim życiu, na dziejące się miłostki, na rodzinę i fortunę – często wystarczy że jedna z tych rzeczy nie będzie grała jak należy, i już będziesz nieszczęśliwy.
Bądź inny, rób coś innego niż wszyscy, zmień sposób myślenia.
Zmieniaj to, na co masz wpływ, pozostaw wszystkie sprawy na które nie masz wpływu – w tyle.
Doznaj Przebudzenia, praktykuj, twórz swoje szczęście, nie czekaj aż ono przyjdzie do Ciebie, bądź Kreatorem.

 

 

 

Dołącz do Naszej Miłej grupy Facebook:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ