Medytacja a Prawdziwa Odwaga

Ćwiczenia
PODZIEL SIĘ

Medytacja czyli kontemplacja siebie

Na początku drogi Rozwojowej, każdy może pytać Jak Medytować, Po co, Co jest Ważne.

Jest to fajny temat , o tyle, że można go znacznie uprościć w porównaniu do tego co wykładają Mistrzowie, Oświeceni, Jogini. Komplikują nam w głowach.
Za każdym razem jak siadasz na kanapie, w danej niewyszukanej pozycji, ale z konkretną intencją zmiany, czy zajrzenia w siebie, czy kontemplacji, czy spokoju, czy zastanowienia się, czy też pomodlenia się w jakimś celu – Wszystko to jest Medytacją.
Także medytacja nie wymaga jakiś specjalnych pozycji, sposobów, technik, czystego umysłu czy poukładanych założeń – są  to dogmaty które nam wpaja środowisko duchowe, żebyś był dalej od Kreatora niż bliżej (teoria Konspiracji Środowiska Duchowego lub Duchowości w ciemnocie?).
Tak samo jak medytacja czy kontemplacja w praktyce nie wymaga żadnych cudów czy technicznej wiedzy, tak samo nie musisz stawiać się w Kościele czy jakiś miejscach mocy, żeby zobaczyć kim jest kreator oraz czym jest stworzenie, gdzie jest Prawda.

Jak Medytować

Nie musisz płacić myta żeby oddychać, tak nie musisz płacić podatków żeby poznać Boga czy dowiedzieć się Jak Medytować. Wystarczy siąść i samemu próbować.
Pozycja może być dowolna, to co liczy się w medytacji to Intencja i Obserwacja. Czyli nie siadasz żeby być w perfekcji czy czystości umysłu, siadasz żeby zdać sobie sprawę (Obserwacja) z tysiąca myśli na minutę, oraz wysiedzieć kilka minut we względnym spokoju (Intencja Spokoju). Tak się zaczyna medytowanie.
Po wielu dniach, tygodniach, powoli jest łatwiej wysiedzieć 10-12 miniut, powoli doświadczasz tego jak być ze sobą, uczysz się sam jak medytować. Bez podręczników, bez nauczycieli, mistrzów. Samodzielnie obserwujesz jak atakują cię myśli, jednocześnie nic z tym nie robisz, akceptujesz ten małpi gaj, pozwalasz sobie dalej siedzieć w spokoju.

Zaawansowana Medytacja

Po miesiącach i latach, możesz uskuteczniać zwiększanie jakości tej medytacji. W grę wchodzą Ćwiczenia:

 • wyciszenie umysłu i zmniejszenie częstości myśli (wtedy jest miejsce na telepatyczny odbiór myśli i energii od Kreatora czy innych bardziej zaawansowanych szefów)
 • obserwacja energi spływającej wzdłuż kręgosłupa i w czakramie korony (na górze głowy)
 • sterowanie czy też obserwacja, puszczanie energii od góry do dołu
 • obserwacja i ćwiczenia z oddechem i popychaniem energii wraz w wstrzymywaniem/sterowaniem oddechem
 • obserwacje energii jak wnikają i rozwijają czakramy (odczuwanie tego co samoczynnie się dzieje)
 • otwieranie, czy też rozwijanie czakramów, intencją i pracą z energią
 • wizualizacje i prace z energią/energiami
 • praca z myślokształtami podczas medytacji – autoprogramowanie
 • wizualizacja i wzmacnianie danych intencji, kodowanie tego w sercu i umyśle
 • trening autogenny na emocjach, ćwiczenie danej emocji
 • otwieranie serca, ćwiczenie miłości i danej emocji

Konkluzja Jak Medytować, gdzie się uczyć

Jak widzicie, ćwiczeń jest sporo, jak medytować oraz co robimy podczas medytacji. Różnią się one intencją. Mogą polegać na pracy energetycznej, emocjonalnej, myślowej. Wszystko to poznaje się latami, spokojnie, bez pośpiechu, intuicyjnie. Na The Switch pokazuję, że nie potrzebne są żadne książki czy wsparcie, możesz usiąść samodzielnie, poznawać siebie bez wskazówek, osiągając w ten sposób najlepsze efekty – mimo, że fajnie czasem wymienić wiedzę z innymi Mistrzami, czy uczestniczyć w jakimś warsztacie. Fajne to jest na początku, póżniej również, jednak i tak całą tą wiedzę trzeba później skonfrontować z kreatorem w Tobie, bo na koniec okazuje się, że większość tej wiedzy to nieprawda, albo czyjaś prawda Ograniczona. A Ty chcesz być wyżej, nieograniczony, wyjść z Matrixa, nawet tego Duchowego, konfrontując Prawdę tylko z szefem najwyższym – czyż nie ?

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ